1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ioda
2 years ago
5

I need help please I need help please I need help please

Mathematics
1 answer:
harina [27]2 years ago
7 0

Answer:

0,0 which is the origin.

You might be interested in
A recent study suggests that men are more likely to go to a social media channel to compare prices of products than women at a r
murzikaleks [220]

Answer:

just graph it 6 women to 5 men so put that on a graph?

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
a store has a contest to guess the mass of 10,000 penuts. if a penut has a mas of about 0.45 gram, what would be a reasonable gu
WITCHER [35]
4,500 mass. if you multiply 0.45 and 10,000 you'll get 4,500
7 0
3 years ago
Which unit rate is the lowest price per ounce?
Veseljchak [2.6K]
The unit rates are equal
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 5-pound bag of sugar costs $2.50. What is the price of 1 pound? A) $2.50 B) $1.50 C) $1.00 D) $0.50
34kurt

its D cause 0.50 x 5 = 2.50


7 0
3 years ago
How much pure acid should be mixed with 55 gallons of a 60%acid solution in order to get an 80% acid​ solution?
horsena [70]
Work in  amount of pure acid   let x = gallons of pure acid required.
then we have the equation:-

x + 55(0.6) = 0.80(x + 55)

x + 33 = 0.80x + 44
0.20x = 11
x = 11/0.2  =  55 gallons answer
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Lorenzo and Nicole surveys students about their favorite subject Lorenzo survey 24 student this is four times as many has the st
    5·1 answer
  • PLeaSe HeLp Multiply (1/3)(1/5) -1/10 -1/15 1/15 1/10
    10·2 answers
  • There 16 markers for every 2 boxes. Write a ratio for boxes to markers in the simplest from
    5·1 answer
  • Solve: StartFraction 10 Over x EndFraction = 2 a. x = 5 c. x = 20 b. x = 10 d. x = 15 Please select the best answer from the cho
    5·1 answer
  • Add the polynomials. <br> (7y^2+2y-9)+(-3y^2-y) = ?
    11·1 answer
  • What is the quadratic formula song?
    15·1 answer
  • Please help! (I'll give brainliest to the first right answer.)
    8·2 answers
  • Shirts cost $9.00 each. There is a 9% sales tax. If Mrs. Meagher buys three shirts, how
    11·1 answer
  • Rotate the triangle 180 degrees around the origin
    14·1 answer
  • How many ordered quadruples (w, x, y, z) of positive odd integers are there
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!