1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
myrzilka [38]
3 years ago
8

Which function is represented by this graph ?

Mathematics
2 answers:
timama [110]3 years ago
8 0

ANSWER:

<u><em>B} f(x) = |x-7| -3</em></u>

LuckyWell [14K]3 years ago
5 0

Answer:

B

Step-by-step explanation:

its B hope this helpsss

You might be interested in
The radius of a car wheel is 12 inches. How far will the car travel and 15 revolutions of the wheel?
viktelen [127]
R = 12 inches, the radius of the wheel.

The circumference of the wheel is
2πr = 2π(12) = 24π inches.

WHen the wheel makes 15 revolutions, the car will travel 15 times the circumference, which is
15*(24π) = 360π inches = 1131 inches.

Answer: 1131 inches
7 0
3 years ago
How many terms are in this expression? d + 8c + 7 ​
Fantom [35]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
If a bill cost $125. And they leave a $21.25 for a tip what percentage did they tip
yanalaym [24]

Answer:

17%

Step-by-step explanation:

Divide $21.25 by $125

6 0
3 years ago
Lauren's science class is taking a field trip to the nearest natural history museum. The
Orlov [11]

Answer:60

Step-by-step explanation:

0

5 0
3 years ago
Cameron buys 2.45 pounds of apples and 1.65 pounds of pears. Apples and pears each cost c dollars per pound. If the total cost a
nordsb [41]

Answer:

4.12=2.45c+1.65c

Step-by-step explanation:

We are given,

Cameron buys 2.45 pounds of apple and 1.65 pounds of pears.

Also, the cost of apples and pears is 'c' dollars per pound.

Thus, the cost of 2.45 pounds of apple is 2.45c dollars and the cost of 1.65 pounds of pear is 1.65c dollars.

Since, the total cost after using a coupon is $4.12.

So, we get the equation representing the situation is,

Total cost = Total cost of apples + Total cost of pears.

i.e. 4.12=2.45c+1.65c

i.e. 4.12=4.1c

i.e. c=\frac{4.12}{4.1}

i.e. c = 1 dollar

Hence, the required equation to find c is 4.12=2.45c+1.65c.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • The biggest zucchini from Joe’s Farm is 2. 5/8 pounds,which is 1 1/12 pound more than the average weight from his farm.what is t
    11·1 answer
  • Theo's mom brought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
    6·1 answer
  • Which of the following is a perfect square? <br> A 127 <br> B 100 <br> C 13 <br> D 102
    14·2 answers
  • FInd 2A-B
    10·1 answer
  • On a sunny morning, Leo rode his bicycle to a farm that sold baskets of eggplant for \$ 5 . 22$5.22 each and baskets of nectarin
    11·2 answers
  • The number of birds in a forest is decreasing by 3% every
    7·1 answer
  • Given h(x)=-5x+1, solve for a when h(x) = - 4 .
    11·1 answer
  • Factor the linear expression 15x-10 using the greatest common factor of the terms
    14·1 answer
  • Please please help me I’m on a quiz
    13·1 answer
  • A customer deposits $1000 in a savings account that pays 5% interest compounded annually. How much money will the customer have
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!