1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zaharov [31]
2 years ago
14

A farmer feeds her four horses 64 bales of hay each week. How many

Mathematics
1 answer:
inn [45]2 years ago
4 0

128 Bales of hay

Step-by-step explanation:

Take 64 and multiply it by 2 since 4 is half of 8 and 2 is double which make 64 so the answer is 128

X 2

___

128

You might be interested in
If you add up Jasford and Jasmines ages you get 35. If Jasford is three years older than Jasmine, how old is Jasmine?
a_sh-v [17]
It is 16 I’ve done this question before
8 0
3 years ago
Is it possiible to develop a place without a prior plan​?give four points
Volgvan
Uhmmmm is there a picture of the problem i’m confused
4 0
3 years ago
What does this mean
MissTica
That is basically splitting the sentence so that it’s easier for you to solve it. It’s basically the same thing
4 0
3 years ago
Which is larger 34.653 or 3.4653
mash [69]
34.653 is the largest
6 0
3 years ago
(English to algebra) twice K is the same as three times k plus one
ryzh [129]

2k = 3k + 1



BTW k = -1

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Kasey gets a 35% employee discount on anything she buys at the foot parade if $5.25 discount on her new flip flops how much did
    5·2 answers
  • In simplest form, what mixed number is equivalent to 22\8?
    5·2 answers
  • There are 4 elephants in the preserve. Each elephant eats 2 1/4tons of vegetation in a week.
    6·2 answers
  • Matt is standing on top of a cliff 305 feet above a lake the measurement of the angle of depression to a boat on the lake is 42
    13·1 answer
  • Andre is creating a border around his rectangular patio with paver bricks. The coordinates of the vertices of the patio are ( 1,
    6·1 answer
  • You buy 13 gallons at p dollars per gallon and pay $29.25. Write an equation to find the price of one gallon of gasoline. Then f
    12·1 answer
  • Help me with this question please
    9·2 answers
  • Students in 4th and 5th grade took a survey regarding their favorite cafeteria food. What percent of the students selected pizza
    6·1 answer
  • F 36 ÷ 12 = 3, then 12 multiplied by 3 must equal
    9·1 answer
  • The gas tank in Ms. Brown's car holds 16 gallons. The gas tank in Mrs. Baylis car holds 25% than Ms. Brown's car. How much gas d
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!