I need help pls, no link pls, the assignment is due at midnight
2 answers:
The first graph!
You can download the TI-84 app and plug it in for future problems.
Answer:
x=-4 y =4
Step-by-step explanation:
Look at the line
You might be interested in
4000 milliliters are in 4 liters
Answer:
x+19
Step-by-step explanation:
3x+12 - 2x+7 = x+19
Answer:6 apples cost exactly the same as 9 oranges. 10 apples and 10 oranges cost $7.50. Find the cost of 1 apple and the cost of 1 orange.
Step-by-step explanation:
Answer:
She will use 13 quarter cups of oatmeal
Step-by-step explanation:
3 1/4 = 13/4
x/4 = 13/4
4(x/4) = 4(13/4)
x = 13