Answer:
c.natural
Step-by-step explanation:
The number e , sometimes called the natural number, or Euler's number, is an important mathematical constant approximately equal to 2.71828.
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
The answer is <span>D.∠3
If you use a proctor you can see they measure the same
</span>
You multiply 10 12 times and you will have 1000000000000
than multiply it again by 4.18549 and you will get 418549000000
There is no solutions to these linear equations. in order to find how many solutions there are, you first need to solve for the first variable in one of the equations, then substitute the result into the other equation. since both equations are almost the same and the same format, it won't have any solutions.
hope this helped, God bless!