1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
erma4kov [3.2K]
2 years ago
8

Help with number 3 please

Mathematics
1 answer:
frozen [14]2 years ago
8 0

Answer:

A biconditional statement is a combination of a conditional statement Its converse written in the if and only form

You might be interested in
The measure of angle R is 152º and the measure of angle S is 65°, find the measure of
Nata [24]

Answer:

could you provide a pic or screen shot please?

I dont know what the shape. looks like

8 0
2 years ago
What is the y-intercept of the graph that is shown below?
Lelechka [254]

Answer:4

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What is the value of the 8 in the number 2.387
tamaranim1 [39]

Answer:

Step-by-step explanation:

If the point represents decimal, the position of number 8 is  

hundredth.

But if  represents Thousands the position of number 8  is  

tens

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A ladder is 80 inches tall. How tall is it in feet and inches?
Anastasy [175]

Answer:

6 feet and 8 inches

Step-by-step explanation

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pleasseeeee helpppppppppppppp <br> hurryyy please
Arlecino [84]
So to answer all of them ( I don’t know if you want that it Imma do it anyways). For the first question: Name a radius - QR. For the second question: Name a diameter - NR. For question three: Name a chord - OP. For the last question: If the length of QS is 8 units, what is the length of NR: Since QS is a radius than the length of NR would be 16. Hope this helps!
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify by combining like terms 6a + 3b + a + 2
    11·1 answer
  • The price of a motorbike is $1,500. How much do you need to pay if it was 10% off and you had a 30% coupon?
    11·2 answers
  • Mattias bought a package of 5 notebook for $ 13.95. what is the unit price per notebook
    6·2 answers
  • Emily bought a shirt and 8 pairs of socks for $22.95. each pair of socks cost the same amount. if the shirt cost $8.95 how much
    14·1 answer
  • A surveyor wants to find the distance AB across a lake in the diagram. He locates a point C and the midpoints M and N of AC and
    14·1 answer
  • assume I can see it's a right triangle and giving the condition c equal 2 b equal 45 ,solve for the side lengths of the right tr
    13·1 answer
  • If anybody can help me with any of these problems on this paper please do so
    8·1 answer
  • PLEASE HELP FAST!!!!!
    15·1 answer
  • PLSSSSSSSS HELPPPPPPPPPPPP
    6·1 answer
  • A children's pool contains 17,500 milliliters. How many liters are in the pool
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!