1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Inessa05 [86]
2 years ago
9

Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs.

Mathematics
2 answers:
Bezzdna [24]2 years ago
8 0

Answer:

The answer is in the screenshot.

Step-by-step explanation:

Law Incorporation [45]2 years ago
7 0

<em>#</em><em>CARRYONLEARNING</em><em> </em>

<em>.</em><em>.</em><em>LOVEUALL</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em>

You might be interested in
What is bigger 6 gallons or 96 pints
daser333 [38]
96 pints are bigger

Happy studying!
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
Solve this equation -9h -6 +12h + 40=22.
puteri [66]
-9h -6 +12h + 40=22\\&#10;3h=-12\\&#10;h=-4
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
1) Ben has been 30 minutes late to work on each of the last 7 days. The number of hours that he has been late will be deducted f
IrinaVladis [17]
The to the question is 3.5 hours
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pls answer quickly
Grace [21]

Answer:

B. 10

Step-by-step explanation:

Look at the chart.

Find how many members are 50-60 inches tall. (6)

Find how many members are 61-70 inches tall. (4)

Add each member count up. (10)

4 0
3 years ago
(4 + 32)(15 – 23)<br> can someone help me out with the answer? :,)
hoa [83]

Answer:

-288

Step-by-step explanation: I took the following steps to find the answer:

(4 + 32)(15 – 23)

\             /

 (36)(15 – 23)

           \          /

 (36) (- 8)

   \        /

    -288

4 0
3 years ago
Other questions:
  • -1/15 +(-3/5)=, show ur work plz
    6·2 answers
  • Simplify the product using the distributive property. (2h-3)(3h+4)
    10·2 answers
  • Find the missing side length
    6·2 answers
  • The cost for 3 shirts is $19.50. Find the unit rate of cost per shirt.
    7·2 answers
  • Simplify.<br><br> 9 + 8 + 3x
    5·2 answers
  • Can some one help me in polynomials homework
    8·1 answer
  • Robot a new skateboard that was on sale the original price of the skateboard was $60 the store had marked it down by $20 percent
    6·2 answers
  • What is the slope of a line that passes (-4,2) and (6,8)?
    14·1 answer
  • Haley's work evaluating (-2) is shown below.
    10·1 answer
  • Convert 504 centimeters to inches por favcor please!
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!