1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alexandra [31]
2 years ago
11

Priya bought these items at the grocery store. Find each unit price.

Mathematics
1 answer:
Xelga [282]2 years ago
5 0

Answer:

1 roll of toilet paper would cost $50

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which lines are parallel? Justify your answer.
svlad2 [7]

Answer:

It's C

Step-by-step explanation:

I just took the test :)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
99 plus 99b gyzuosfk​
Anettt [7]

Answer:

  hmm...

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Find the sum. Write the answer in simplest form. 1/4 + 1/5
bagirrra123 [75]

Answer:

9/20

Step-by-step explanation:

Step 1:

1/4 + 1/5

Step 2:

5/20 + 4/20

Answer:

9/20

Hope This Helps :)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The area of a rectangle is expressed as (12m+18) square feet. If the width of the rectangle is 6 feet, choose an expression to r
Naddik [55]

a = l \times w \\ (12m + 18) = l \times 6 \\  \frac{12m + 18}{6}  = l \\ (2 m + 3) = l

the answer is C.

4 0
3 years ago
Which polynomial is in standard form?
Elina [12.6K]

the

first equation is the answer of this question.

explanation

where the xy is in sequence so it is the standard form of polynomial

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Help with number 7 thanks
    15·1 answer
  • How do you simplify a fraction?
    11·1 answer
  • Identify as either rational or irrational, and approximate to the tenths place.
    8·1 answer
  • Please answer this questions ​
    15·1 answer
  • Find an expression that is equivalent to this expression:
    11·1 answer
  • Grant decided to buy some cookies from tiff
    8·1 answer
  • Determine the slope of a line passing through (4, 2) and (-2, 1)
    5·2 answers
  • Mr. Herrera has 4 cups of raisins to serve to his students as a snack. How many 19 of a cup of servings can Mr. Herrera make?
    7·1 answer
  • Hi can someone please help me coming up with a appropriate math meme!!! (Or what would you say about math)
    15·1 answer
  • Determine the solutions of the equation: the absolute value quantity two thirds times x plus 2 end quantity minus 8 equals 0 x =
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!