1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mrs_skeptik [129]
2 years ago
13

PLEASE HELP! ASAP! no links please

Mathematics
1 answer:
adoni [48]2 years ago
7 0
From left to right it’s 1, 49, 9, 70
You might be interested in
Find the value of x.
DanielleElmas [232]

Answer:

x = -7

Step-by-step explanation:

Make an equation:

3x + 33 = 12

3x = -21

x = -7

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
A 5-meter roll of fabric cost $23.50. What is the unit price?
ikadub [295]
Answer: $4.70 per meter.
6 0
3 years ago
Which number would fit in?
almond37 [142]

Answer:

Answer is 3/6th

Step-by-step explanation:

Because 2/4 is a half so what is 3 as a half of a fraction which is

3/6

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help please me ! 10 pts and
andre [41]
The answer is -6
So you need to drop the word sum on -6
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hi what is the answer for this?
Marat540 [252]
I believe it's A I really hope that's right
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 1. Evaluate: -5x^0 + (65)^2/3 + (1/16) ^-1/2
    11·1 answer
  • On a​ test, 86​% of the questions are answered correctly. If 215 questions are​ correct, how many questions are on the​ test?
    5·1 answer
  • Can someone please help me find the area and perimeter
    13·2 answers
  • The table shows data from a survey about the amount of time students spend doing homework each week. The students were either in
    14·2 answers
  • Find the inverse cotangent of the square root of 3 without a calculator
    5·1 answer
  • The cost of producing 4 metal units is $204 80. The cost of producing 8 units is $209 60. What is the cost to produce 12 units?
    9·1 answer
  • Help pls. It would also be great if you show your work
    5·1 answer
  • What is the area of the rhombus shown below?
    7·1 answer
  • Complete the equation. ( − 4 ) 2 =
    9·2 answers
  • The coordinates of the vertices of a polygon are (1, 2), (1, -1), (-6, -1) and (-6,2). What is the perimeter of the polygon
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!