Answer: <em>72 Calories</em>
Explanation:
<em>This is very simple to find out</em>
<em>Take the equation </em>
<em>9(n)</em>
<em>n will equal the amount of fat found in this cookie (8)</em>
<em>9 is equal to the number of calories found per fat</em>
<em>Now take the equation and plugin 8</em>
<em>9(8)</em>
<em>72 calories</em>
Answer:
We always fed my brother purees and any food that was mushy and didn't need to be chewed
Explanation:
Include all costs associated with carrying and maintaining inventories. They include costs such as obsolescence, deterioration, storage, inventory taxes, and insurance. ... Also called ordering costs. Include costs of placing order, receiving, pricing, and placing goods in stock; and processing payment.
Hope this helped.
You forgot to apply the nutrients and the food source or food chain
Katrina learned about curling by watching and focusing on the techniques used by the olympic players. By watching so much, she learned the movements and basic rules of the game. This is an example of visual learning which is also cognitive learning :-)