1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
posledela
2 years ago
7

Help me please I’m confused

Mathematics
1 answer:
Digiron [165]2 years ago
4 0
Find ab….using your calculator
You might be interested in
Uma pipa é presa a um fio esticada que forma um ângulo de 45c com o solo. O comprimento do dia é 80m. Determine a altura da pipa
Crazy boy [7]
I SPEAK ENGLISH SIR umm pipi è presa a um fio
5 0
3 years ago
Should my answer be 85=360+12h
pickupchik [31]

Answer:

h = \frac{- 275}{12}

Step-by-step explanation:

85 = 360 + 12h

85 - 360 = 360 - 360 + 12h

- 275 = 12h

- 275 ÷ 12 = 12h ÷ 12

h = - 275/12

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the answer of this? thanks. 15 pts
Vikentia [17]
3.(6^(12-10)) = 3× 6^2 =3× 36 =108
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A class of students raised $1,000 for charity Tyler raised $28
Leya [2.2K]

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

28 minus 5 is 23

67 minus 23 is 44

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plz do this all plz ​
Taya2010 [7]

Answer:

I don't know search it up I picked B

okay it's 5 and I'm

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Solve. x 2 −5x−8=0 x2−5x−8=0 Enter your answers, as exact values, in the boxes. x = or x =
    6·2 answers
  • Define the term probability
    10·2 answers
  • Complete the addition 2/9+5/18
    11·2 answers
  • Solve this problem in your notebook using all four steps. Harvey is 3 times as old as Jane. The sum of their ages is 48 years. F
    14·1 answer
  • Help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    10·1 answer
  • PLEASE HELP ME WITH THIS PLEASEE
    14·2 answers
  • Which item is more economical?
    6·1 answer
  • Does anybody know the answer to (-6)(2)+(-8\4
    9·2 answers
  • A 5-pound bag of dog food costs $11.25. What is the unit price of the dog food in dollars per pound?
    14·2 answers
  • Write an equation of the circle with center (-3, 7) and radius 2.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!