1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dmitriy555 [2]
2 years ago
7

How many solutions does this system show???

Mathematics
1 answer:
borishaifa [10]2 years ago
6 0

Answer:

this systems shows only one solution... not no solution.

You might be interested in
How do i solve this?
Black_prince [1.1K]
No beacuse if you multiply 10 by 3 tents you get 1,000 your supposed to multiply 3 ones
8 0
3 years ago
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
yaroslaw [1]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

sorry can't explain

but it helps you

7 0
2 years ago
Solve this system by using substitution:<br> <br>y=7x-10<br>y=-3
Licemer1 [7]
Lets use substitution
y=7x-10
y=-3

so 
-3=7x-10
7=7x
1=x

now lets check
y=7(1)-10
y=-3

therefore both equations have the same value

6 0
3 years ago
What is the product 7,000 x 50 written as the product of a whole number and a power of 10 ?
Sveta_85 [38]

Answer:

35,000^10

Step-by-step explanation:

multiply 7,000 and 50 first (350,000) then erase the last 0 (35,000) then raise it to 10 (35,000^10)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost of manufacturing clocks is given by c = 121/\ root n+4 where c is the total cost and n is the number produced.what is c
ale4655 [162]
When no clocks are produced, n becomes 0. This means that the equation looks like C = 121√0 + 4. Thus, you just do 121 x √4 which is 121 x 2 which is 242.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Rob collects data about how many customers
    10·2 answers
  • Show the division using disks. Relate your model to long division. 56/4
    14·1 answer
  • Find an equivalent ratio to 6:8.
    10·1 answer
  • Brandon made $38.00 in 3 hours. How much would he make in 10 hours
    5·2 answers
  • Lisa solved 3x2 + 1 = 28 as shown.
    7·1 answer
  • Question 21 of 39
    7·1 answer
  • An electronics store has two options for liquidating televisions that have not sold.
    10·2 answers
  • A bakery offers a sale price of $3.05 for 6 muffins what is the price per dozen
    7·1 answer
  • Is it (sss) (side side side ) Hypotenuse-Leg (HL), ssa?(sas) aaa,asa,aas?
    10·1 answer
  • Sam made $80,000 as a financial analyst her first year out of college. She calculated her above-the-line deductions to be $5,500
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!