Answer:
Step-by-step explanation:
Hhhy
One pie costs 0.10
you are buying 40 pies so...
40 x 0.10 = $4
one cup of coffee costs 0.50
you are buying 20 coffee so...
20 x 0.50 = $10
$4 + $10 = $14
It costs $14 to buy 40 pieces of pie and 20 cups of coffee
Answer:
I can't cause u don't understand it too