A.360 / 25= 14.4
B. 480 / 32= 15
B Is getting better mileage
<span />
You didn’t post the options but that is also equal to 1.0 x 10^-6
Answer:
18 ounce package for $6.30
Step-by-step explanation:
For each one, you divide the money by the package to see how much it is per ounce.
2.59 / 7 = $0.37 per oz
4.56 / 12 = $0.38 per oz
6.30 / 18 = $0.35 per oz
Answer:
Ans : A. Straight angle
Step-by-step explanation:
Brainliest me pls
#KEEPSAFE
#STUDYWELL
#G'MORNING
Brain
Answer:
Step-by-step explanation: learn yourself yw -dabay