1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ivolga24 [154]
3 years ago
8

Huda made 8 matching bracelets. She used 128 beads in all. How many beads did she use per bracelet?

Mathematics
1 answer:
Elden [556K]3 years ago
8 0

Answer:

To figure out the answer all you have to do is divide 128 by 8 and you get:

16 beads per bracelet


Hope this helped and plz mark as brainliest!


You might be interested in
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!! This is the graph of f(x). What is the value of f(2)?
Gennadij [26K]

the question answers are A 2 B 16 C 8 D 4

3 0
3 years ago
I'll give brainliest to person who answers first once I'm able to.
skelet666 [1.2K]

Answer:

i think it's 3?

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Each student in mrs.knotts class is making a miniature kite. The teacher needs to know how much fabric will be needed to cover t
Alexeev081 [22]
I confused ! I don't get what your trying to say please explain better !
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The price of one share of a stock increased by $3 on Monday and then decreased by $4 on Tuesday. Which expression shows the chan
grigory [225]

Answer:

I think it's 3+(-4)

Hope this helps

6 0
2 years ago
What is <br> 0.24x − 1.85 3.09 − 2.33x  = 1.71
Law Incorporation [45]
Was the variable "y" supposed to be part of this equation?  If so, perhaps you meant to share the following:

<span>   0.24x − 1.85y = 3.09
− 2.33x  = 1.71y

Plese, go back and reread the original question, and then ensure you have shared that question here precisely as it was presented.</span>
6 0
3 years ago
Other questions:
  • If you could please show all your steps that would be great.
    13·1 answer
  • In 2525 hour, Matt can type 4545 page.
    14·2 answers
  • A 3-pack of toaster pastries costs $2.97. What is the unit price?
    13·2 answers
  • Please help ASAP will give brainlist!
    8·1 answer
  • Answer choices:<br> A.) 31<br> B.) 41<br> C.) 19<br> D.) 35
    14·1 answer
  • Jeri had 1 ¾ pounds of gummi worms, which she shared equally with her best friend. How many pounds of gummi worms did they each
    6·1 answer
  • Factor 35y+40z please help.
    11·2 answers
  • Enter the solutions from least to greatest. H (x)=(-4x -3)(x -3)h(x)=(−4x−3)(x−3)h, left parenthesis, x, right parenthesis, equa
    5·1 answer
  • How many times can 5/8 go in to 1 2/3
    10·1 answer
  • Good morning! CAN SOMEBODY HELP ME ASAP THIS IS NY LAST QUESTION!
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!