Well 16 ounces equals a pound. So 16+16=32 ounces.
So 32 ounces times $0.30 equals 9.6.
So 2 lbs should cost $9.6.
Hope this helps.
Answer:
30$ sales tax, 460$ Total
Step-by-step explanation:
7% of 430 is 30.1, after rounding it’s 30, and 430 plus 30 is 460.
You’re welcome
Answer:
no no yes yes
Step-by-step explanation:
took the test