Answer:
9222521251
Step-by-step explanation:
+6261113051+
151232065+3
156
Divide total price by quantity:
15.60 / 6 = 2.60
Unit price = $2.60
t= 2.25 secs
Step-by-step explanation:
Step 1 :
Equation for motion with uniform acceleration is v = u+ at
where v is the final velocity
u is the initial velocity
a is the acceleration due to gravity
and t is the time
Step 2 :
Here , v = 0 because at the highest point final velocity is 0.
u = 72 feet/sec
a = -32 ft/sec^2
We need to find the time t.
Substituting in the equation we have,
0 = 72 -32 * t
=> 32 t = 72
=> t = 72/32 = 2.25 secs
The answer is 3 (x+b) (x-2)
Yw! :)
11 of the 329.99 lawn mowers and 19 of the 249.99 lawn mowers