1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anika [276]
2 years ago
14

Please give me the answer i cant get it

Mathematics
2 answers:
dexar [7]2 years ago
8 0

Answer:

i believe its c

Step-by-step explanation:

ivann1987 [24]2 years ago
4 0

Answer:

C) more than one triangle

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is 1, 852 in expanded form
OverLord2011 [107]
Expanded form is just each place value split into addition.

so 1,852 is
1000 + 800 + 50 + 2

that's all
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the perpendicular line slope of -2x-9y=4
zimovet [89]
The slope would be 9/2
8 0
3 years ago
What is the scale factor solve of x
Natasha_Volkova [10]
The scale factor is 2

x = 11.5

14/7 = 2

23/x = 2

x = 11.5

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Surface area formula <br> of a parallelogram prism
Alina [70]
SA=bh (surface area for parallelogram prism)
8 0
3 years ago
Factor by grouping <br> 3x^2 + 11 - 14 <br><br><br><br> plss i need help!
8_murik_8 [283]

Answer:

3x^{2}+11-14 hi

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Select the correct answer.
    8·1 answer
  • You have 2/4 of a pizza and you want to share it equally between 2 people .How much of the pizza does each person get
    14·1 answer
  • Find the number of real number solutions for the equation.x2 − 2x + 9 = 0
    9·1 answer
  • Maria has $28 to spend on bottles of water Each bottle of water costs $1.29. There is a $1.50 recycling fee for buying bottled w
    11·1 answer
  • Y=-3/2x+8 find slope and y intercept
    14·2 answers
  • 18. Find the value of x that makes the equation true.
    8·1 answer
  • The question is in da image! ty its from Khan academy btw if that helps :)
    10·2 answers
  • A package of 4 pairs of insulated costs ​$21.96. What is the unit price of the pairs of ​?
    12·1 answer
  • Uranus has 27 moons what multiplication fact with nine can be used to find the number of moons Uranus has describe
    9·2 answers
  • Find the geometric mean between 18 and 7. Write your answer in radical form.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!