Answer: I need more context
Step-by-step explanation:
Answer:
<h2>(h + k)(2) = 5</h2>
Step-by-step explanation:


1. 2.00/64=3.125 cents per oz
2. 7.50/256=2.930 cents per oz.
3. The best deal is at the whole sale
<span>So we want to know the number of teachers the university should have if the ratio of students to teachers is 14:1 and the number of students is 896. If x is the number of teachers: 14/1=896/x. Now we solve for x: Lets multiply both sides with x: x*(14/1)=896 and divide both sides by 14 and we get: x=896/14 and x=64. So the university should have 64 teachers.</span>
Box 1: None
Box 2: None
Box 3: A, B, C, E
Box 4: D
Some columns are empty because there cannot be 0 or 1 aute angle in a shape!
I hope this helped! Mark me Brainliest! :) -Raven❤️