Answer:
3 days
Step-by-step explanation:
20/6 is 3.333
Answer:
4+7x
Step-by-step explanation:
Answer:
A)
- National brand cornflakes is 0.174 = .17/oz
- Store label cornflakes is 0.514 = .15/oz
B) The larger box is cheaper per ounce.
C) 2.09 – .30 = 1.79 for 12 ounces. So than $1.79/12= .15/oz.
They would both be the same so there would be no better deal.
Answer:
for GM, you find out the square root of the product of the numbers provided.

since 72 can be broken down into the product of 36 and 2. 6 being the square root of 36 comes out, leaving 2 behind.
(x, y) = (-3, 4) hope this helps!