I'm afraid you're wrong. We may divide 24 by 8 to find out how long does it take for Alejandra to husk 1 ear of corn and then just divide 33 by the result:
24 ÷ 8 = 3
So Alejandra husks 1 ear of corn in 3 minutes.
33 ÷ 3 = 11
Answer: In 33 minutes Alejandra can husk <u>11 ears of corn</u>.
Answer:if the notebooks cost 3.59 and pens cost 1.49, with x representing the notebooks and y representing the number of pens and an amount of $13, the inequality would be written as 3.59x+1.49y13
Step-by-step explanation:
Answer:
Um we can’t see anything it’s just white
Step-by-step explanation: