1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dem82 [27]
2 years ago
7

Helpppp please!!!!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
madreJ [45]2 years ago
5 0
I think it’s 32 I don’t know
You might be interested in
A principal of $4,570 is placed in an account that earns 4.5% interest. If the interest is compounded annually, how much money w
tensa zangetsu [6.8K]

Answer:

$5695.05

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Someone please help :( ?????
lozanna [386]
The answer is B darling
7 0
2 years ago
What is the result of<br> multiplying 35.8 by 7.9?
maria [59]

Answer: If you multiply 35.8*7.9 you will get a result of 282.82

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
City R has a temperature of -2 degrees. City S has a temperature of -6 degrees. Write an inequality to compare the temperatures
elena-s [515]

Answer:

  -2 > -6  . . .   or  . . .  R > S

Step-by-step explanation:

If you plot the temperatures of the two cities on a number line, you see that the temperature for City R is plotted to the right of the temperature for City S. This means the temperature of City S is less than that of City R.

If your inequality relates cities:

  S < R   or   R > S

If your inequality relates temperatures:

  -6 < -2   or   -2 > -6

3 0
3 years ago
i thought this app was suposed to be for homework and i come on here sign up and i see ppl sayin wierd a.s.s sh
rewona [7]
You can this is just the forms basically
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Melanie’s bedroom walls are 45% painted. The area of her walls totals 420 square feet. What is the number of square feet of Mela
    8·2 answers
  • after school, 5 students worked on math homework, 3 students worked on spelling homework, and 4 students played basketball. in a
    15·1 answer
  • Sarah had $263 to spend on nine books. after buying them she had $11 how much did each book cost
    6·2 answers
  • 5.1
    8·2 answers
  • L(x) = 2|3 – 2x| +6; find l(5)
    8·1 answer
  • How do you write 40% as a fraction in simplest form
    9·2 answers
  • Can someone help me
    9·2 answers
  • 2+2+2+2+2+2+2+10+10+2+2+2
    8·2 answers
  • Solve the equation, and check the solution. <br> 4n=9
    11·1 answer
  • You are going to visit a relative out of town and want to go to the gym while visiting. Hunkey Heros charges a registration fee
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!