Known :
w = 12 feet
h = 18 feet
V = 3.240 feet³
Asked :
l = ...?
Answer :
V = l × w × h
3240 = l × 12 × 18
3240 = 216 l
l = 3240 ÷ 216
l = <u>1</u><u>5</u><u> </u><u>feet</u>
So, the length is 15 feet
<em>Hope it helps and is useful</em><em> </em><em>:</em><em>)</em>
The unit rate is $11 in 1 day since
44/4 becomes 11/1
Uh... What diagram? I cant understand what you are tryimng to ask if i dont even know where the diagram is. Just saying.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
You can talk on the phone for 12 minutes for $1