1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leto [7]
2 years ago
13

Find the total number of positive integers of 4 digits or less that can be taken from the digits 1, 2, 3, and 4 in the case that

a) repeating figures is not allowed b) repeat figures are allowed
Mathematics
1 answer:
Mars2501 [29]2 years ago
4 0

Answer:

1,2,4

Step-by-step explanation:

all are positive intergers

You might be interested in
If X = 3 inches, Y = 11 inches, W = 5 inches, and Z = 5 inches, what is the area of the object?
ziro4ka [17]
Hello i am new here how are you doing

7 0
3 years ago
The average cost per unit C(x), in dollars, to produce x units of toy cars is given by C(x)=(8000)/(x−50)C(x)=(8000)/(x−50). Wha
podryga [215]
C(x)= \frac{8000}{x-50}

gives an average cost per unit, if we want to produce x of them.

So for example, we want to produce 500 toy cars for our store, and we need a price per unit (per 1 toy car). What we do is we calculate C(500). 

So to calculate the cost of one unit when producing 1250, we calculate C(1250)
 
C(1250)= \frac{8000}{1250-50}= \frac{8000}{1200}=6.67 $ is the cost of 1 toy car.

Answer
4 0
3 years ago
What’s the diameter of the circle of the circumference is 30 pi inches
ICE Princess25 [194]
30?
30pi = 2pi r
30pi / 2pi = 15
15 = r
double the radius to get the diameter
15)2 =30
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following is not a real number?
Aleks [24]

Answer:

D:  √(-4)

Step-by-step explanation:

D:  √(-4) is not a real number; it's an imaginary one.

3 0
2 years ago
How do I solve #9 & #10
olasank [31]
Do you mean the last two? the 9 and 10 are cut off
6 0
3 years ago
Other questions:
  • A company logo is made up of a rectangle and a triangle. The logo appears on a poster board at a trade show. What is the area of
    11·1 answer
  • Theo's mom brought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
    6·1 answer
  • A student solved this problem and said the answer is 5 pounds. Todd has two packages of hamburger. One package weighs pound and
    8·2 answers
  • A group of 8 Trends (5 girls and 3 boys) plans to watch a movie, but they have only 5 tickets. How many different combinations o
    9·1 answer
  • Will give brainliest! Need help asap!
    11·1 answer
  • Solve for A<br> sinA=0.8829
    11·1 answer
  • Help please! answer correctly for brainliest . ( look at picture for problem )
    13·2 answers
  • I need helpppppppp pleaseeeeee
    13·1 answer
  • I need help ASAP!!!!
    9·2 answers
  • The profits in hundreds of dollars, Pc), that a company can make from a product is modeled by a function of the price, c,
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!