1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LekaFEV [45]
1 year ago
12

Mom is getting food ready for my birthday party! including me, there will be 24 people at the party. Mom is baking cupcakes for

us! She can bake 16 cupecakes per batch. How many batch should i tell Mom to make so we can each have 4 cupcakes
Mathematics
1 answer:
Brilliant_brown [7]1 year ago
7 0
You should tell your mom to bake 8 cupcake batches
You might be interested in
14570.7 to 3 significant figures​
NemiM [27]

Answer:

what

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Round to the nearest hundredth 9.8766
Levart [38]

Answer: 9.88

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
I paid $42 for six hot chocolate bombs what is the unit rate price for one item 
NeTakaya

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Help with number 13 please if someone can please
guapka [62]

Answer: X=2   Y=-6

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Can someone please help me with the last question?
Naya [18.7K]

Answer:

j

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the area of triangle ABC
    6·2 answers
  • If you were going to represent the top view of the figure state which boxes would should be shaded​
    10·2 answers
  • The surface area of the prism is ______ square units. All measurements in the image below are in units. (Input whole number only
    14·2 answers
  • Evaluate the expression (11/7)(5/3)(3/1)
    6·2 answers
  • Any americans still active on here?
    12·2 answers
  • Solve for z. Please show your work. 8z = 2z + 18
    8·2 answers
  • Find the mode of the following set of data:<br> 5, 8, 2, 5, 2,5<br> A 5<br> B) 2<br> C 2 and 5
    5·2 answers
  • Complete the description of how to transform the graph of f(x)=x2 to obtain the graph of the related
    14·1 answer
  • Trigonometry PLEASE HELP
    5·1 answer
  • A shoe box is covered with packing paper before being shipped. The paper costs $0.02 per square inch. How much will it cost to c
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!