1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dmitriy789 [7]
2 years ago
15

Can someone explain this to me?

Mathematics
2 answers:
andriy [413]2 years ago
7 0
If the answer is squared, just multiply for how you usually find the area, not the volume.
Deffense [45]2 years ago
6 0

Answer:

200

Step-by-step explanation:

So its basically you multiply the length by the width which is 15 times 5 which is 75 then you multiply 75 times 4 which is 200 so the answer is 200.

You might be interested in
1/2 + 1/6 what is it pls help!!!!
ale4655 [162]

Answer:

4/6

Step-by-step explanation:

1/2 = 3/6. 3/6 + 1/6 = 4/6

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
D.similar SSS similarity triangle TLM.<br> Geometry math question no Guessing
Readme [11.4K]
D. Similar SSS similarity triangle TLM
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the third quartile of the following data set<br><br> 24,20,35,39,28,42,25,29,44,21,37
strojnjashka [21]
First, arrange the data:

20, 21, 24, 25, 28, 29, 35, 37, 39, 42, 44

You can use the formula 
3/4 multiplied by the number of data + 1 to find the position of the 3rd quartile.

so it's going to be 3/4 x (11+1) = 9th position

the number in 9th position is 39 so that's the 3rd quartile 
5 0
3 years ago
Order the values from least to greatest pi,√11,3.4,3.1
Gennadij [26K]
3.1   ,   3.4   ,  11 would be your answer's
6 0
3 years ago
Worth a lot of points
lara [203]

Answer: -2, 2

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If the ratio of radius of two spheres is2:3 what is the ratio of their volumes​
    10·2 answers
  • Solve by factoring.<br><br> x2 + 6x = - 9. Hint: This is a double root.
    6·2 answers
  • 04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of cho
    13·2 answers
  • Fraction and decimals , 0.48
    6·1 answer
  • Bryan cut two peaches. he cut one into sixths and one into fourths.bryan ate 5sixths of the first peach and his brother ate 3fou
    12·1 answer
  • What is the answer here B or D and why please only answer if you’r sure
    7·1 answer
  • I am trying to keep up with math so can you help me
    11·1 answer
  • A scuba diver descends slowly into the ocean at a constant rate. His depth is recorded for the first minutes in the following ta
    14·1 answer
  • Giving braileist for answer
    15·2 answers
  • What is 20% of 60? Its a question for a exit ticket
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!