Mean = (1+1+2+3+3+3+4+5)/8 = 22/8 = 2.75
answer
mean = 2.75
Answer:
3.8 in decimal form, or 3 4/5
Step-by-step explanation:
I just used a calculator, sorry :(
anyways, hope this helped! :)
Answer:
A 5-pound of flour costs $4.80. For this bag of flour, what is the cost of flour per ounce? (1 pound = 16 ounces) a. $0.06.
Step-by-step explanation:
Hello from MrBillDoesMath!
Answer: y = 2x - 7
Discussion:
Divide both sides of the equation by 2:
2y /2 = (4x-14)/2 = 4x/2 -14/2
or
y = 2x - 7
Thank you,
MrB