Ok so grapes,
We have 4 servings and 9.88 grams total, so to find one serving we just need to divide by 4.
9.88/4 = 2.47 per serving
Answer:
v=48
Step-by-step explanation:

Answer:
the second company
Step-by-step explanation:
the second company produces 50,000 more crackers an hour than the first company
With one cup of sugar, you need five cups of water. For one cup, you divide one by five, which would be 1/5 cups of sugar.
Fifthteen(15)xseventy (70)= 1,050