1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rzqust [24]
2 years ago
11

(GIVING BRAINLIEST TO FIRST CORRECT ANSWER!!) find the volume.

Mathematics
1 answer:
Vladimir79 [104]2 years ago
7 0

Answer:

3² × 3 .14 × 7 = 197.82

here!!

You might be interested in
Can someone please help me with this!! I will award brainliest and 15 points for best answer!!
vekshin1
By using Nathan's expression, Mitchel should have received 2 1/4 pounds of lemon drops. By using Darren's expression, Mitchel should have received  2 1/4 pounds of lemon drops. The difference in the amount of lemon drops Mitchel should have received using Nathan's expression instead of Darren's expression is 0 pounds.
6 0
3 years ago
Write the product 3i(5 - 3i) in the form a + bi.
stiks02 [169]

Answer:

9+15i

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
WILL GIVE BRAINLIEST!
wel
D, E and F will lie on the line
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
50 points and brainliest!!!!! fast pls!! (08.02)A pair of equations is shown below. x + y = 5 y = 1/2 x + 2 If the two equations
likoan [24]
The answer would be C (2,3)
5 0
3 years ago
Helppp with this question plzz
Gekata [30.6K]

Answer:

306

Step-by-step explanation:

There are 102 triangles, a triangle has 3 sides, each side is 1 cm. 102 x 3=306

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Write each percent as a fraction in simplest form 2 2/5%
    5·1 answer
  • The opposite angles in a parallelogram have the same measure true or false
    13·1 answer
  • Heyy it would be really appreciated if you could help !
    15·1 answer
  • 67 hundredths in numbers (decimals)
    9·1 answer
  • 7-3 and 7-4 pls.<br> Thank you so much.
    9·1 answer
  • Giovanna has a score of -5 in Canasta. Vera's score is –10.
    6·2 answers
  • If three men working at the same hourly rate are paid a total of $52.08 for a day's work, how much should be paid to five men at
    8·2 answers
  • The perimter of a rectangle is 34 units. Its width is 6.5 units. Write an equation to determine the length (l) if the rectangle
    14·1 answer
  • A 16-ounce of shampoo cost $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent
    5·1 answer
  • Find the area PLEASE ASAP HELPPPPPPPPP
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!