Answer:
(-3,-1)
Step-by-step explanation:
When you graph it on a graphing paper, you can see that the graph touches it but barely
Answer:
72
Step-by-step explanation:
All angles add up to 360
Answer:
<u>Shape representation</u>
Yellow = 1 whole unit
Blue = 1/3
Red = 1/2
Green = 1/6
1) see attachment
2) 7 1/2s in 3 1/2
8 1/3s in 2 2/3
4 1/6ths in 2/3
Answer:
X = 3.02
Step-by-step explanation:
Answer:
$0.31
Step-by-step explanation:
You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!