Answer:
29784
Step-by-step explanation:
since its compound interest u time it all and u move the decimal over to the left 2 times
Divide the price by the quantity:
Bananas = 5.40 / 6 = 0.90 each
Oranges = 2.56/8 = 0.32 each
Apples = 4.68 / 12 = 0.39 each
Mangos = 3.16 / 4 = 0.79 each
Oranges have the lowest price each so are the best buy.
What are the options cause I know d i n is not an option
Answer:
Your answer is 11.42
Step-by-step explanation:
hope it helps
A is equal to 1100 miles
B is equal to 3300 miles
You take 1650 and divide by 3 which is 550, that is 1 hour is equal to 550 miles.