Answer:
stuff4pets has better price by 2 cents
Step-by-step explanation:
unit rate for chowchow is 16.95/20 = $.85 per pound
unit rate for stuff4pets is 24.95/30 = $.83 per pound
Hello,
67.935=67+935/1000=67+187/200 = 67|187/200
======================================
9514 1404 393
Answer:
Step-by-step explanation:
1 m is 100 cm, so the volume is ...
V = LWH
V = (100 cm)(50 cm)(4 cm) = 20,000 cm³ . . . volume
__
The mass is ...
(20,000 cm³)(2.7 g/cm³) = 54,000 g = 54 kg
The mass of the block is 54 kg.
Step-by-step explanation:
100-15=85%
85% × 29.99
=$25.49