1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
earnstyle [38]
3 years ago
14

901334 x 2368 = ? I WILL GIVE BRAINLIEST TO A CORRECT ANSWER PLEASE HURRY

Mathematics
2 answers:
aliya0001 [1]3 years ago
5 0

Answer:

901334 x 2368 = 2134358912 is the correct answer

Step-by-step explanation:

I hope this helps you :)

sladkih [1.3K]3 years ago
5 0
The correct answer is 2134358912
You might be interested in
Solve this system of equations. Write the answer as an ordered pair.
baherus [9]
-2x + 6y = 6

6y - 6 = 2x

6(y-1) = 2x

(1/2) * 6(y-1) = 2x * (1/2)

x = 3(y-1)

------------

If, x = 3(y-1),

-7 * 3(y-1) + 8y = -5

-21 * (y-1) + 8y = -5

-21y + 21 + 8y = -5

21 + 5 = 21y - 8y

26 = 13y

y = 26/13

Therefore: y=2.

----------

If y=2,

x = 3(2-1) = 3

-----------

Answers:

x=3 and y=2.
7 0
3 years ago
Help please! Need help solving
NISA [10]
For the perimeter you have to consider the EXTERNAL SHAPE ONLY:

a) the perimeter of half a circle WITHOUT ITS DIAMETER  is:
π.R - 2R → 3.14x1.5 - 2x1.5 → 1.71 cm

b) the perimeter of the rectangle WITHOUT THE UPPER SIDE is:
2.5+3+2.5 = 8 cm

Hence the perimeter of the figure is 1.71 + 8 = 9.71 cm

2) Area of the figure:
Area of half circle is π.R²/2 →3.14 x (1.5)²/2 → Area half circle = 3.5325 cm²
Area of rectangle = 2.5 x 3 = 7.5 cm²
Total area = 3.5325 + 7.5 = 11.0325 ≈ 11 cm²


3 0
3 years ago
During a school event, Noah is selling pizza at the food stand for $1.25 per slice.
Eddi Din [679]

Answer:

1. When he sold 20 slices of pizza at $1.25 each, he made $20

  When he sold 50 slices of pizza at $1.25 each, he made $62.5

2. 96 slices of pizza. You would get that by dividing 120 by 1.25, as he needs to make $120, and each slice costs $1.25

7 0
3 years ago
A 7-pack of plastic rings costs $2.52. What is the unit price? per ring?​
VikaD [51]

Answer:

7 rings = $2.52

then 1 ring will cost = 1/7×2.52

= 0.36

Therefore 1 ring will cost $0.36.

4 0
3 years ago
The area of each square is 16 square units find the perimeter of a figure
vivado [14]

area=length*width

4*4=16

4+4+4+4=16

the perimeter is also 16

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Help me please asappp!!!!​
    15·2 answers
  • The lengths of the sides of a triangle are in the extended ratio 5 ​: 7 ​: 10. The perimeter of the triangle is 88cm. What are t
    13·2 answers
  • What is the 10th term in the geometric sequence? (2187, 729, 243, 81, 27)
    13·1 answer
  • the formula f = 1.8c + 32 allows you to find the Fahrenheit (f) temperature for a given Celsius (c) temperature solve the equati
    11·1 answer
  • When you owe money to a lender, you are a___?
    13·2 answers
  • -1589 equals x - 798
    6·1 answer
  • A gardener spread 6 3/4 bags of mulch evenly over her 3 equal-sized vegetable beds. How
    13·1 answer
  • Find the slope from the pair of points. (-5, -1) (5,-4)​
    15·1 answer
  • Which equation represents a linear function that has a slope of g and a y-intercept of -6
    5·1 answer
  • The x-intercepts of cosine become what for the secant function?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!