Answer:
-18 C°
Step-by-step explanation:
Warmed means add cooled means subtract
starting at -23 it warmed by 8 add 8
-15
it warmed by 3 more add 3
-12
then it cooled by 6 subtract 6
-18
It would be: 15/4 = 3 3/4
In short, Your Answer would be 3 3/4
Hope this helps!
Answer:
$0.37 per oz
Step-by-step explanation:
Unit rate
<u>9 oz costs $3.39 and 1 oz of chips cost: </u>
- $3.39/9 = $0.37 per oz of chips
23/6 as a mixed fraction is 3(5/6)
32's 1/8 = 32/8 = 4
This is the simplest form