Answer:
15600
Step-by-step explanation:
120x130=15600
20x30=600
& you can work from there if you have to show work
Also you have a nice day too!
Answer:
$8.70
Step-by-step explanation:
He earned 15% of 58...so that's 8.70. (checked with a calculator)
Answer:
370
Step-by-step explanation:
First find the unit rate aka price per pencil: 20 divided by 6 equals 3.333
Then find amount for all pencils
3.333 by 111 is 369.963
Then we round up to have a realistic amount of pencils to 370
Answer:
4y + 28
Step-by-step explanation:
I simply distributed the 4:
1. 4(y+7)
2. 4 times y = 4y
3. 4 times 7 = +28
4. 4y + 28
Answer:
Step-by-step explanation:
8 1/2