1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Drupady [299]
3 years ago
8

Find the probability that exactly four of them retake this test.

Mathematics
1 answer:
IRISSAK [1]3 years ago
6 0

I believe it’s C, convert 0.188 into a fraction

You might be interested in
Lucinda buys 2,4 metres of curtain material that is priced at $6.99 per metre.
Eduardwww [97]

Answer:

$16.77

Step-by-step explanation:

6.99*2.4=16.776

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Round 576.558 to the nearest tenths place
Semenov [28]

Answer:

576.6

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP!!! I NEED HELP!!!!!!
Oliga [24]

Answer:

0.0365 pounds per dollar

$2.79 per pound

$2.79 per pound is typically used

Step-by-step explanation:

13.95/5 = $2.79 per pound

5/13.95 = 0.0365 pounds per dollar

7 0
3 years ago
N.
noname [10]

Answer:

287.1 inches of the canvas.

Step-by-step explanation:

To solve this, we need to first figure out the total area of the canvas. To do that, multiply width by height.

29*33=957

Now set up your equation for solving for the area of the canvas that the rose covers.

x/957=30/100

We did it where: x is the area of the rose covers, 957 is the amount of inches that the canvas takes up, and the right side of the equation is the percent.

Now cross multiply.

100x=28,710

Now divide both sides by 100.

x=287.1

The red rose covers 287.1 inches of the canvas.

6 0
3 years ago
The ingredients for your braised ribs cost $11.32. You sell it for $20. What is
alex41 [277]

Answer:

.03472

Step-by-step explanation:

take sell price $20. subtract cost of 11.32 which equals 8.68. then divide 8.68 by the sell price $20

The formula for contribution margin is the sales price of a product minus its variable costs. In other words, calculating the contribution margin determines the sales amount left over after adjusting for the variable costs of selling additional products.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Simplify the expression (-4)(9)/(-6)<br><br>6<br><br>–36<br><br>36<br><br>–6
    15·1 answer
  • Can you help match the correct graph with this equation -0.2x-0.6y=0.12
    12·1 answer
  • Suppose a jet travels 60 kilometers in 5 minutes how many would it travel in 2? In 6 hours?
    14·1 answer
  • Compare 5.7145... and √29.
    7·1 answer
  • Atlanta and Los Angeles have two of the top ten busiest airports in the world. In 2011, Atlanta had approximately 92.365 million
    12·2 answers
  • A tunnel must be made through a hill. As a result, a surveyor and an engineer create a sketch of the area. The sketch, displayed
    10·1 answer
  • There are 2 computers for every 3 iPads in this technology room
    14·1 answer
  • The whole number 24 is equivalent to ​
    11·2 answers
  • By selling a watch to Rahim, Ravi gainee Rs 50. Apurva bought the same watch from Rahim who sold at a loss of Rs 20. If Apurva p
    7·1 answer
  • (3, -1) and (5, 4) arrowRight (2, 3) and (4, 5) arrowRight (-5, 7) and (8, 5) arrowRight (-2, 4) and (3, -1)
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!