hahaha since you don't know what i'm saying then when poop on people i will poop on you most lol
What are the answers being provided ?
<h2>Information</h2>
$8.94 spent in total on groceries
Gallon of milk = $4.29
3 pounds of sliced turkey bought = ?
<h2>Explanation</h2>
Subtract the total amount spent on groceries with what items you have prices for (in this case the gallon of milk):
$8.94 (total spent) - $4.29 (gallon of milk) = $4.65 (for 3 pounds of sliced turkey)
Next, divide the price for 3 pounds of sliced turkey with however many pounds Bonita bought (in this case, 3 pounds):
$4.65 (total for 3 pounds of turkey) ÷ 3 (pounds of turkey) = $1.55 (per pound of turkey)
<h2>Solution</h2>
Each pound of turkey costs $1.55
They give you: <RSP = 90 degrees
If you look in the diagram, <RSP is vertical to <UPW and vertical angles have the same measure. <RSP = <UPW
So the correct answer is A.
Step-by-step explanation:
Since 88 is for one night and 20 per night in fees and taxes.
Step 1 : Calculate for $88
make N the subject of formula

N= 1
Step 2: Calculate for $20

make N the subject of formula

N = 1