1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sveta [45]
2 years ago
5

А

Mathematics
2 answers:
saw5 [17]2 years ago
5 0

Answer:

<u>12 feet</u>

Step-by-step explanation:

Containers are generally in the shape of a rectangular prism.

<u />

<u>Formula</u>

  • Volume = Length x Width x Height
  • 576 = 8 x 6 x Length
  • Length = 576/48
  • Length = <u>12 feet</u>
Hoochie [10]2 years ago
4 0

Answer: 48 feet

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Plz help :)))))))))))))))))))))
grandymaker [24]

Answer:

sorry i do not know im sorry

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Show how to write 3/4 with the denominator 12
makvit [3.9K]
3/4*3/3=9/12

Hope this helps
3 0
1 year ago
Help please I need the answer
Mazyrski [523]

Answer:

Albany

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
(x-5)(-2) Please help, need awnser by thursday
Amiraneli [1.4K]

Answer:

−2+10

Step-by-step explanation:(

5 0
2 years ago
Help! :(<br><br> It’s in the pic :3
Harlamova29_29 [7]

Answer:

\frac{3}{2}

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  •  In a survey of 3 comma 500 people who owned a certain type of​ car, 1 comma 050 said they would buy that type of car again. Wha
    12·1 answer
  • 75 students 2/5 gave speeches 1/5 have speeches how many remain
    15·1 answer
  • Write 7672 in scientific notation
    12·1 answer
  • Can someone help me on this really easy 6th grade math?
    12·1 answer
  • How many 4-digit numbers can be formed using only the digits 9, 8 and 7?
    13·1 answer
  • You have a bag of 12 blue marbles and 12 red marbles. each are labeled 1-12. so you have 24 marbles in total (1-12 for each colo
    12·1 answer
  • Solve the system of linear equations by multiplying. Check the answer by graphing the system of equations. –2x + 2y = 10 -4x + 5
    7·1 answer
  • A 7-meter roll of red ribbon costs $2.52. What is the unit price
    13·2 answers
  • You are buying shoes online. The selling price is $29.99. The sales tax is 6.5% What is the total cost? Round to the nearest pen
    7·1 answer
  • This enraged Hitlers Father who punished him severely
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!