1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alexdok [17]
3 years ago
14

What is 23,009,040 in scientific notation

Mathematics
1 answer:
Crank3 years ago
4 0
23,009,040 = 2.300904 x 107
You might be interested in
The temperature in Montreal was -8°C
atroni [7]

Answer:

id say  about 19 degrees

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Word problem:
Dahasolnce [82]

Step-by-step explanation:

=2* ( l+b )

=2* ( 11.37+9.245 )

=2* 20.595

=41.19

4 0
3 years ago
The __________ completed the united states’ “manifest destiny.
hjlf
Louisiana purchase it completed it because it bought a bunch of land that spread from coast to coast
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 3 liter bottle of juice costs $5.70<br> What is the unit price for 1 liter of juice?
Galina-37 [17]

Answer:

$1.90

Step-by-step explanation:

Divide 5.7 by 3 to get your answer.

\frac{5.7}{3} = 1.9

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of the expression |a + b| + |c| when a = –6, b = 2, and c = –11?
iVinArrow [24]
The answer is D. -15 because I am assuming that the vertical lines mean brackets, and we have to work out the brackets first (according to BIDMAS). Doing so, -6 + 2 = -4 and -4 + -11 = -15.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • The metric prefix for denoting 1000X is what
    7·1 answer
  • 50 POINTS HELP
    6·1 answer
  • 48 points hey can you help 1-1+1 :)))) your welcome
    8·1 answer
  • Write the first five terms in the sequence defined by the explicit formula
    5·2 answers
  • ¿cuál es el máximo común divisor de 44c⁵, 22c³ y 11c⁴?​
    15·1 answer
  • Write 178/48<br> as a percent.
    7·2 answers
  • A sofa is 900 more than the price of c which system of equation can be used to find price of each piece
    14·1 answer
  • Given that u+v=m and 1/u + 1/v = 1/f, express m in terms of u and f
    8·1 answer
  • Kelly worked and earned $17 per hour working at the bakery. She got a holiday bonus of $150. Write an algebraic expression to re
    10·2 answers
  • 1) Find the area of a triangle with a height of 9 cm and a base of 5 cm.​
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!