Answer:
Glados makes $44.76 per hour.
Step-by-step explanation:
Given:
Total hours Glados worked this week = 38.4
Amount earned by Glados this week = $1,718.64
To find her hourly earnings for the week.
Solution:
We will use unitary method to find the unit rate.
If for 38.4 hours Galdos earned = $1,718.64
Then for 1 hour she will earn = 
Thus, Galdos' hourly earnings for the week = $44.76
Answer:
(0,0)
Step-by-step explanation:
They intersect at point (0,0)
Answer:
graphs
Step-by-step explanation:
the answer is graph
it can be any graphs (pie chart, bar graph)
the question doesn't say about the data collected
Answer:
A total of 15 cups of punch.
Step-by-step explanation:
20% ( or 0.20) of the punch is pineapple juice so if you have 3 cups of this juice, by proportion, you can make 3 / 0.20 = 15 cups
The correct answer is A. $18
8 x 125% or 8 x 1.25 = 10
Add $10 to $8 and you get $18