Answer: (C)
<u>Solution:</u>
Jack bought 3 bars for $4.26 thus the cost of each bar can be defined as:

⇒
Answer:
750 people will come in at 15 hours.
Step-by-step explanation:
350 divided by 7=50 50 times 15=750
sorry i don't know the rest
Answer:
about $160
Step-by-step explanation:
$ 40/ for 6 movies = $6.66/movie
$6.66/movie x 24 movies = about $160