Answer:
If the price is increasing or decreasing
Step-by-step explanation:
The slope is a visual representation of the cost over time.
Answer:
1 1/2
Step-by-step explanation:
1 1/2 + 3 1/2 = 5
6 1/2 - 5 =1 1/2
Answer:
Jack: 4 x 6 = 24
Jill: 5.4 x 10 = 54
Step-by-step explanation:
Jack:
5 + 1 = 6
24 ÷ 6 = 4
4 = $4 per item
Jill:
6 + 4 = 10
54 ÷ 10 = 5.4
5.4 = $5.4
B: 11
N: 5
Hope this helps!