If one pound of yogurt cost 55 (cents?) then, Two yogurts cost $1.10
Three yogurts cost $1.65
Four yogurts cost $2.20
Five yogurts cost $2.75
Six yogurts cost $3.30
that is not a function, because there are two outputs for three. two inputs can have one output, but one input cant have two outputs.
Cut 5 equal sections from a 2 foot long ribbond