1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
FinnZ [79.3K]
3 years ago
14

Z/m − z/n =1, if m≠n

Mathematics
1 answer:
kondaur [170]3 years ago
4 0

Answer:

m= zn/n+z or n= - zm/m-z

Step-by-step explanation:

hope this helps

You might be interested in
Convert each unit of length​
lina2011 [118]
6cm= 600 cm
48,000mm= 48m
5 0
3 years ago
Sandy is working with a carpenter to frame a house. They are using 8-foot-long boards, but each board must be cut to be 94.6 inc
shtirl [24]
7 foot is the answer...
7 0
4 years ago
Please answer I will be giving out brainliest and 2<br>7 points.​
maria [59]
1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute

4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.

6 0
3 years ago
A penny is tossed 650 times and heads came up 200 times. What is the experimental probability of tossing tails?
liraira [26]
The probability of tossing tail would be 9/13
3 0
3 years ago
Keisha counted 458cars and Simon counted 509cars. Estimate how many more cars simon counted by rounding to the nearest ten and t
Fittoniya [83]
509-458 = 49. hope this helps :)
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Select the equivalent expression.<br> (x^-3*y^3)^-7=?<br> Choose 1 answer:
    6·1 answer
  • What is the improper fraction for 2 1/3
    15·1 answer
  • Find the value of a?<br> A) 3 <br> B) 4 <br> C) 6 <br> D) 9
    8·2 answers
  • Circumference of a circle is 6.25 what is the area
    15·1 answer
  • Tina described four triangles as shown below:
    11·2 answers
  • PLZ HELP ME WITH THIS...!
    14·1 answer
  • PLEASE ANSWER THIS QUESTION ILL MARK YOU AS THE BRAINLIEST
    6·2 answers
  • Believe this is worth 7 pts please help!
    9·1 answer
  • Notebooks cost $1.20 each. This weekend they will be on sale for $0.80. What percentage is the sale?
    9·1 answer
  • Angles one and two are supplementary. angle one measures 64 degrees more than angle two What is angle 2?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!