1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tensa zangetsu [6.8K]
2 years ago
11

Assume that 22 kids have their names (all different) put into a hat. The teacher is drawing 5 names to see who will speak first,

second, etc,. for the day. How many permutations of names can the teacher draw?
Group of answer choices

22 to the 5th power

22/17

22

5 to the 22nd power
Mathematics
1 answer:
Vinil7 [7]2 years ago
7 0

Answer:

22 to the 5th power

Step-by-step explanation:

Oh and also these are some of the kid's names:

ur mom

broke

You might be interested in
A unit rate is a rate in which the _ in the comparison is 1 unit.
Nikitich [7]

Answer:

3.1415967382

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Determine the rate and the unit rate. $18 for 6 volleyballs
Nadusha1986 [10]

Answer:

3.00$ is the answer

5 0
3 years ago
Michelle will be 72 years old in eighteen years. How old is Michelle now? A. 90 years old B. 54 years old C. 36 years old D. 49
Katen [24]
Subtract 18 from 72 to get Michelle's current age.

72 - 18 = 54
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
X^2+2x+9=(x+1)^2+n What is n? ​
Sav [38]

Answer:

I believe that the answer is 'n=8'.

5 0
3 years ago
Is the relationship between weight and the amount of medicine linear? Explain. (2 points) help!!!!
Svetach [21]

Answer: Each age is 12 more than the last so the rate of change would be twelve. Yes it is linear, every twelve pounds is 2.5 more millimeters of dosage.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A policyholder has probability 0.7 of having no claims, 0.2 of having exactly one claim, and 0.1 of having exactly two claims. C
    6·1 answer
  • A car dealer recently sold five cars for the following profits: $10,126, $9,999, $12,398, $12,007, and $4,567. What was the mean
    14·2 answers
  • Plz help <br> Give answer!!
    10·1 answer
  • After applying the composition / to the point (–5, 3), in which quadrant does the image lie?
    7·2 answers
  • Need help ? On answering number 4.
    8·1 answer
  • Which polynomials are in standard form
    7·1 answer
  • A local department store sells carpet in 4 sizes . Each carpet comes in 3 different qualities. One of the size come in 5 colors
    14·1 answer
  • Use your knowledge of similar triangles to solve for x
    9·1 answer
  • In addition to the car payment, Jackson and Bonnie estimate they will spend $200 on utilities, $140 on gasoline, $200 for grocer
    15·2 answers
  • Help please.<br>with the steps<br>on image.<br>​
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!