Answer:
wea did tha r come from??
Step-by-step explanation:
it is supposed to be d
From the calculation done below, it can be seen that the cost of one orange is 85 cents.
<h3>How do we determine the cost of a product?</h3>
The cost of one orange can be determined as follows:
One dime = 10 cents
2 dollars = 200 cents
Total amount given by Sue to the store clerk = One dime + 2 dollars = 10 cents + 200 cents = 210 cents
Cost of two oranges = Total amount given by Sue to the store clerk –
Change = 210 cents – 40 cents = 170 cents
Cost of one orange = Cost of two oranges / 2 = 170 cents / 2 = 85 cents
Learn more about cost here: brainly.com/question/14844899.
#SPJ1
Answer:
(-2,6) is the codinates of S
I see no reason for the aluminum foil to have lost any volume, matter, mass , etc.
If all pieces are retrieved for measuring. - &
If a clean cut was achieved- and the blade used to cut did not impede upon the proceedings by also being variable, then I reiterate that there should be no difference in volume, matter, mass, etc.
Answer:
4 hrs 48 min
Step-by-step explanation:
It takes 6 presses 4 * 3/5 = 12/5 hours to print 3000 newspapers.
It takes 3 presses 2 * 12/5 = 24/5 hours = 4h48min to print 3000 newpapers