1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yan [13]
3 years ago
11

Adriano purchased a living room set for $4,308 using an 18-month deferred payment plan with an interest rate of 16.59%. What is

the balance after the deferment period if no payments are made? A. $5,022.70 B. $4,308.00 C. $2,342.00 D. $2,767.77
Mathematics
1 answer:
Stella [2.4K]3 years ago
5 0
C. I hope this helps!
You might be interested in
Sunflower we haved renewed your helper thank you with working with our business
marysya [2.9K]

Answer: wdym? do u need any help

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
If x = 7 and f = 4 and g = 9 and l = 24 and p = 12 and e = 9847493 then what is x ÷ fg X i ÷ p
REY [17]
0.38^• or 7/18. If the x after the g and before the i is a multiplication (btw the ^• is a repeater
3 0
2 years ago
Can someone help me out with this ? 8(1 - 8p) + 8p
goldfiish [28.3K]
8(1-8p) + 8p
8 - 64p + 8p
8 - 56p
8 = 56p
1/7 = p
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP!!
tankabanditka [31]

Answer:

A and D

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
A ball is thrown downward from the top of a 150-foot building with an initial velocity of 23 feet per second. The height of the
ch4aika [34]

Answer:

362 the answer

Step-by-step explanation:

follow nmn i hope its help

7 0
3 years ago
Other questions:
  • A zoo charges $8 per person for admission. An annual family pass costs $130. How many times does a family of five have to visit
    7·1 answer
  • What is the MAD of the data set? <br><br> {5, 12, 1, 6, 11}
    7·1 answer
  • At the market, 2.4 pounds of peas cost $1.68. How much does 1 pound cost?
    7·1 answer
  • 105,000,000 written in scientific notation would be:
    11·1 answer
  • What is the product of (4a-6)(3a-8)
    5·1 answer
  • Leslie surveyed her classmates to find out which instrument they like best. She wants to make a circle graph to display the resu
    15·2 answers
  • A-9=6<br> p-20=-30<br> z-(-12)=15<br> x-(-7)=10
    13·1 answer
  • Evaluate 5|7-9|-2. i dont get it
    5·1 answer
  • Name each polynomial based on its degree and number of terms.<br><br> -2xy^2
    11·1 answer
  • Please help me solve this math it’s due in 1 hour
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!