1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alexus [3.1K]
1 year ago
9

Does x=x-5 have one solutions, no solutions, or infinate solutions

Mathematics
1 answer:
Ipatiy [6.2K]1 year ago
7 0

Answer:

no solutions

Step-by-step explanation:

x=x-5 is impossible. x is always x

You might be interested in
ASAP <br> What is the multiplicity of the root (x^3-1)?
Svetradugi [14.3K]
Answer: =(x - 1) x (x^2 + x + 1)
5 0
3 years ago
Simplify the polynomial 3x5-2x+4-x5+x2
MariettaO [177]

Answer:

-65 is answer if we will solve it then it will be answer

4 0
2 years ago
Using first the customary ruler and then the metric ruler, measure the length of the side of the wooden block. Remember to estim
goldfiish [28.3K]

Using first the customary ruler and then the metric ruler, measure the length of the side of the wooden block. Remember to estimate to one place value beyond the rulers’ gradations.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A line passes through the point (4,-4) and has a slope of 5/4.
tester [92]

Answer:

y = 5/4x - 9

Step-by-step explanation:

y = mx + b

when you plot 4, -4 you have your first clue and point. then go up 5 and right 4 or down5 and left 4. When you go down you will reach the y intercept. On the number- 9. So -9 is your y intercept which goes in b.

Since 5/4 goes in the mx since it is slope the answer is y = 5/4 - 9

6 0
3 years ago
Handsome Jack is buying a pony made of diamonds. The price of the pony is PPP dollars, and Jack also has to pay a 25\%25%25, per
Nadya [2.5K]

Answer:

<em>B: P + 0.25 P</em>

<em>D : 5/4 P</em>

Step-by-step explanation:

The price is P.

The tax is 25% of P, or 0.25P.

The total price is the price plus the tax,

P + 0.25P = P + 1/4P = 4/4P + 1/4P = 5/4P

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Whats the unit rate for $2.50 for 5 ounces
    12·2 answers
  • How do you get 2 to 5 in multiplying and dividing​
    7·1 answer
  • On average 113,204 aluminum cans are recycled in a minute. Approximately how many cans will be recycled in 16 days? (Express you
    7·1 answer
  • The graph of the function f(x)=−|2x| is translated 4 units down.
    14·2 answers
  • 5
    6·1 answer
  • Round your answer to the nearest whole number. A photo is 3 in wide and 1 in tall. If it is enlarged to a width of 12 in, then h
    10·1 answer
  • Please answer I need help it is a choose question but I provided pictures of every arrow. FREE 25 points if correct.
    6·1 answer
  • (i need a fast and clear answer please and ill also mark you as brainlyest)
    12·2 answers
  • Captain's Autos sells 22 used cars on
    14·1 answer
  • the mayor of a town has proposed a plan for the construction of an adjoining community. a political study took a sample of 1600
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!