1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
blondinia [14]
2 years ago
10

Need this quick ! Correct answers appreciated

Mathematics
1 answer:
ludmilkaskok [199]2 years ago
4 0
5

g(f(-5))
g( | 2 * -5 + 9 | )
g( |-1| )
g(1)
5
You might be interested in
A student wants to construct a circumscribed circle of a triangle. What is the first step he should take?
Ray Of Light [21]

<u>Answer:</u>

The correct answer option is B. Construct the perpendicular bisector of each side of the triangle.

<u>Step-by-step explanation:</u>

We are given that a student wants to construct a circumscribed circle of a triangle and we are to determine whether which of the given answer options is the first step he should take.

The student needs to first construct the perpendicular bisector of each side of the triangle.

The perpendicular bisectors of each side of the triangle are constructed such that they meet at the center of the circumbscribed circle.

4 0
3 years ago
Please help I will mark you as brainlist it’s emergency
Nitella [24]

Answer:

d

Step-by-step explanation:

jayfeather friend me

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do l do this please help me
stiks02 [169]
So like start at one of the points and then see the number under it (x axis) and then the one on theft to it (y axis) your welcome.
3 0
2 years ago
A restaurant chain ordered 3,940 pounds of rice in 20-pounds bags. About how many 20-pounds bags of rice did the chain ordered?
PolarNik [594]

Answer: 197 bags

Step-by-step explanation:

3,940/20=197

3 0
4 years ago
Read 2 more answers
charges $15 for every 5 bags of leaves he rakes. Last weekend, he raked 21 bags of leaves. How much money did he earn?
kiruha [24]

Answer:

<h2>$63</h2><h2 />

Step-by-step explanation:

$15 / 5 bags = $3 per bag

21 ( $3 per bag) = $63

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Hurry please<br> What is the value of 12 Superscript 0?
    8·2 answers
  • 1 a. Solve, and plot the solution set.<br>-what is the answer​
    6·1 answer
  • Esceibir 5 oraciones con el analizis​
    14·1 answer
  • Is -7, -5, -2, 2, 7 arithmetic or geometric
    9·1 answer
  • Which of the following will form the composite function GFx)) shown
    11·1 answer
  • Find the lowest common multiple (LCM) of 6, 10 and 14. *
    10·2 answers
  • Which expression is represented by the model?
    7·2 answers
  • What is the area of the blue sector? <br>I need help please​
    13·1 answer
  • Solve the system of equations below by graphing. Y=-5x and y=x-6
    6·1 answer
  • the parking space outside sky towers measures 2x-1 meters x+2 meters . what is rhe cost of cleaning the parking area if the clea
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!