Answer:
hope it helps uh............
Answer:
D. 2.65 because it is the slope
Step-by-step explanation:
Answer:
where is the equation please put it
Speed = Distance / time:
Speed = 825 miles / 17 hours
Speed = 48.529 miles per hour. (Round the answer as needed).
Gas mileage = miles traveled / gallons used
Gas mileage = 825 miles / 38 gallons = 21.71 miles per gallon (Round answer as needed).
Unit rate of gas = Total money spend / gallons bought:
Unit rate of gas = $125 / 38 gallons = $3.289 per gallon.